Galaxy S7 iPhone 6s’i Geçti

Apple iPhone modeli ile uzun süreden beri yükselişte olsa da yaşanan son gelişmelerin ardından Samsung rakibine karşı üstünlük kurmayı başardı.

776 0
776 0

Apple tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtımı yapılan ve piyasaya sürülen iPhone 6S modeli kullanıcılardan oldukça yüksek ilgi gördü. Bu modellerin ardından 6 ay sonra Samsung tarafından Galaxy S7 serisinin tanıtımı yapılırken bu telefon modelleri de tüm dünya genelinde oldukça yüksek bir ilgi gördü. Görülen bu ilgi satış rakamlarına da yansırken Samsung bu modelleri ile 25 milyon cihaz satmayı başardı.

Samsung’un yaşadığı bu yükseliş gözlerin bir anda Amerika’ya çevrilmesine neden olurken Amerika’da Samsung’un ne kadar ilde göreceği ve telefon modellerinin satış oranlarının ne olacağı merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda ise Samsung’un Amerika’daki satışlarında Apple’ın satış rakamlarını geçmeyi başardığı ve daha yüksek bir paya sahip olduğu görüldü. Yapılan açıklamalarda Amerika’da akıllı telefon satışlarının yüzde 37’sinin Samsung tarafından sağlandığı belirtildi. Apple için bu rakamlar ise yüzde 29 seviyesinde kaldı ve Samsung bu bölgede üstünlüğü ele geçirmeyi başardı. Aynı zamanda modeller üzerinde de kıyaslama yapılırken, açıklamalarda Samsung Galaxy S7 modelinin Apple iPhone 6S modeline göre daha yüksek satış rakamlarına ulaştığı belirtildi.

Samsung Galaxy S7 alanların sadece yüzde 5’i iPhone’dan geçiş yaparken Galaxy S7’den iPhone 6s’e geçiş yapanların oranının yüzde 14 olması Samsung’un büyük bir başarı yakalamasına rağmen kişilerin Apple’a olan bağımlılığının devam ettiğini ve bu konuda yeni modellere rağmen bu bağımlılıklarından vazgeçmediğini gösterdi. Buna rağmen Samsung ile Apple arasındaki yarış çok daha iddialı bir hale gelirken Samsung’un aradaki farkı kapatması ve üstünlük kurması yarışta tüm dengeleri değiştirdi.

In this article

Join the Conversation