Gear S2 Artık iPhone ile Uyumlu

Samsung tarafından üretilen Gear S2 artık iPhone'larda da kullanılabiliyor

849 0
849 0

Samsung tarafından üretilip kullanılması olduktan sonra sadece Android işletim sistemlerine kullanılabilen ve bu nedenle eleştiri alan Gear S2 artık iOS işletim sistemleri ile de uyumlu bir hale geldi. Uzun zamandan beri beklenen bu gelişme sonrasında Samsung tarafından güncelleme yayınlanırken güncelleme sonrasında Gear S2 iOS işletim sistemleri ile birlikte kullanılabileceği belirtildi.

Akıllı saat pazarında Apple tarafından üretilen Apple Watch ile rekabet içerisinde bulunan Gear S2 bu güncelleme sonrasında rekabette yeni bir sayfa açmış oldu. Öyle ki Apple Watch sadece iPhone modelleri ile çalışırken Gear S2 bu konuda avantajlı. Gear S2 hem Apple ürünleri ile hem de Android işletim sistemine sahip ürünler ile kullanılabilecek.

R730VVRU1BPC1 model numaralı güncellemenin yayınlanması ile birlikte mümkün duruma gelen bu uyum sonrasında akıllı saat artık çok daha kapsamlı bir şekilde kullanılabilecek. Bu konuda resmi bir güncelleme şu an için kullanıma sunulmasa da Samsung tarafından çalışmaların yapılarak tamamlandığı önümüzdeki günlerde kullanıcıların cihazlarda bu güncellemeyi alabileceği belirtildi.

Güncelleme yapan ve iOS işletim sistemlerinde saatini kullanmak isteyen Gear S2 sahiplerinin unutmaması gereken önemli bir nokta ise iOS 8.4 ve üstü işletim sistemine sahip iOS cihazlarda bu imkânın olduğu.

 

In this article

Join the Conversation