Gizli iPhone Kodlarını Biliyor Musunuz?

Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone modellerinde gizli kodlar olduğunu biliyor musunuz? İşte detaylar…

878 0
878 0

iPhone marka cihazlarda yer alan kodlar ile birlikte kişiler cihazdaki farklı bilgilere erişim sağlayabilmektedir. Gizli iPhone kodlarının kullanılması ile birlikte sinyal ölçümleri başta olmak üzere sorun giderme modu dahi açılabilir.

Field Test Sorun Giderme Modu!

iPhone için geliştirilen Field Test modu, sorun gidermek için oluşturulan özel bir ekran. Bu özel ekran üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde bilgi alma imkanına sahip. Bu ekrana erişim sağlamak isteyen kişiler ise gizli iPhone kodunu girmesi gerekir. Bunun için ise telefon üzerinden tuş takımının açılması ve *3001#12345#* kodunun girilmesi gerekir.

Bu kodun arama yapılması ile birlikte ekranda özel bir bölüm açılacaktır. Field Test modunun açılması ile birlikte kişilerin pek çok test yapabileceği özel bir ekran görülecektir. Bu bölüm üzerinden çeşitli işlemler yapılabilir. Sinyal gücünün test edilmesi için kişilerin kapatma ekranı açılana kadar kapatma tuşuna, ardından da giriş ekranı gelene kadar home tuşuna basması yeterli. Bu işlemlerin ardından sinyal gücünün gösterge olarak gösterilmeye başlandığı fark edilebilir. Bu konuda -40 ile -80 arasında bir oranın olması gerekir.  

Bu ekranı kullanarak pek çok gizli özelliği kullanma ve cihazın durumunu görüntüleme imkânı elde edebilirsiniz.  Üstelik sadece bir kod ile…

In this article

Join the Conversation