Google aramalara şarkı sözleri geliyor

Bir şarkının sözlerini aradığımızda ilk adresimiz Google oluyor. Ancak sözleri doğru şekilde görebilmek için siteler arasında dolaşmak gerekebiliyor ve bu da vakit kaybına neden oluyor. Google'a yeni eklenecek...

627 0
627 0

Bir şarkının sözlerini aradığımızda ilk adresimiz Google oluyor. Ancak sözleri doğru şekilde görebilmek için siteler arasında dolaşmak gerekebiliyor ve bu da vakit kaybına neden oluyor. Google’a yeni eklenecek bir özellikle birlikte şarkı sözleri direkt olarak arama ekranından görülebilir hale geliyor. 

Söz konusu özelliğin gelmesiyle birlikte kullanıcıların şarkı sözlerini bulabilmek için Google’da arama yapmak yeterli oluyor. İlgili şarkının sözleri tüm aramaların üzerinde, arama kısmının en tepesinde karşımıza çıkıyor. Bu kısımda şarkıcının ismine dokunarak daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün oluyor. LyricFind adlı şarkı sözleri konusunda önde gelen şirketle anlaşan Google’ın bu özelliği şimdilik sadece Amerika sınırları içerisinde kullanılabiliyor olsa da gelecekte tüm dünyaya açılacağı belirtiliyor. Şarkı sözü sitelerinin sahiplerini pek mutlu etmeyecek olan yenilik müzik severlerin ise işini bir hayli kolaylaştıracağa benziyor.

In this article

Join the Conversation