Google Bizi İzliyor!

Google ile ilgili gündeme getirilen iddialarda Google servislerini kullanan kişilerin izlendiği ve konum bilgilerini alındığı öne sürüldü.

626 0
626 0

Dünya genelinde en çok kullanılan arama motorlarından birisi olan Google ayrıca servisleri ile de oldukça popüler durumda. Konuyla ilgili gündeme gelen son iddialarda ise Google tarafından kişilerin takip edildiği ve yapılan bu takip işlemleri ile birlikte kullanıcıların tüm konum bilgilerini alındığı öne sürüldü.

Yeni Uygulamada Kullanılabilir

Konu ile ilgili haberler yabancı haber sitelerinde yer alırken kişilerin bilgilerinin alındığı ve bu konuda özel bir uygulamanın geliştirilerek kullanıma sunulacağı  belirtildi. Google tarafından geliştirilecek bir uygulama sayesinde kişilerin nerede olduğunun kolay bir şekilde tespit edildikten sonra bölgesindeki mekanlar ya da fırsatlar hakkında önerilerinin sunulacağı ve özellikle yolculuk planlamalarının çok daha iyi bir şekilde yapılabileceği belirtildi.

Google tarafından yapılacak bu özellik hakkında kısıtlı bilgi sahibi olmamız mümkün olurken bu konuda pek çok kullanıcı Google’ın kişisel verilere bu kadar çok erişim sağlamasının doğru olmadığı ve bu bakımdan ciddi bir riskin de ortada olduğu yönünde düşünce belirtti.

Yeni Çalışmalar Sürüyor!

Google internet arama motoru üzerinden kullanıcıların tüm işlemleri yapabilmesi adına farklı özellikleri üzerinde çalışırken kişilerin diğer sitelere olan ihtiyacını günden güne azaltmaya çalışıyor. Bu her ne kadar diğer site sahipleri için ciddi bir handikap yaratsa da kullanıcılar için kolaylıklar sağlıyor.

Arama motoru üzerinden yapılan sorgulamalar ile herhangi bir siteye giriş yapmadan bilgi alınması pek çok kişi için istenen bir durum. Google bu konuda işleri biraz daha ileri götürmek isterken yapılacak son hamlenin kullanıcılar tarafından tepki görmesi bekleniyor. Kişilerin takip edilebilmesi, izlenmesi bir mekanda ne kadar süre kaldığı Google tarafından çok rahat bir şekilde öğrenilebilirken bu durumun pek çok kullanıcının farkında olmaması güvenlik açısından risk taşıyor.

In this article

Join the Conversation