Google Duo Pokemon GO’yu Bile Geçti!

Google tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Google Duo uygulaması Pokemon Go’yu geçti.

1145 0
1145 0

Google Play üzerinden geçtiğimiz hafta içerisinde indirme sunulan ve kısa süre içerisindeki üst sıraları zorlayan Google Duo oldukça ilginç bir durum yarattı. Kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncu sayısına ulaşmayı başaran Pokemon Go son dönemlerin en hızlı çıkış yapan oyunlarından bir tanesi olurken Google tarafından geliştirilen görüntülü görüşme uygulamasının kısa süre içerisinde bu başarıyı yakalaması da dikkatlerden kaçmadı.

Hedef Zirve

Google’ın yeni servisinin Pokemon Go ile yarışabilir durumda olması milyonlarca kullanıcıya şimdiden ulaştığını da gösterirken şu anda listenin ikinci sırasında yer alan Google Duo Pokemon Go’yu geçmiş durumda. Uygulamanın yeni hedefi ise Facebook Messenger.

Farklı işletim sistemleri arasında görüntülü konuşma yapma imkanı sağlayan uygulama bu bakımdan özel bir durumda. Piyasadaki pek çok uygulama bu desteği sağlamazken Google tarafından yapılan uygulamanın bu desteği sunması uygulamanın daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlıyor. Yapılan geliştirmeler ile kolay bir arayüzü kullanımı bulunan uygulamanın pek çok kişi tarafından tercih edildiği ve beğenildiği belirtilirken önümüzdeki günlerde uygulamayı kullanan kişi sayısının da artması bekleniyor.

Mayıs ayında Google tarafından gerçekleştirilen özel bir etkinlikle duyurusu yapılan bu uygulama geçtiğimiz hafta içerisinde ancak kullanıcılar ile buluşmuştu.

In this article

Join the Conversation