Google, Kendi Testini Geçemedi!

Google tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan ve sitemi test et adı verilen uygulama üzerinden yapılan sorgulamada Google'ı testi geçemediği görüldü.

752 0
752 0

Google tarafından Test my site adı ile kullanıma sunulan uygulama, web sitelerinin 3 farklı kriter üzerinden incelemesini yaparken, web site sahiplerine de siteler hakkında detaylı bilgi sağlıyor. Resmen tanıtımı yapılarak kullanıma sunulan uygulama üzerinden Google.com’un sorgulanması ile birlikte ilginç bir sonuca ulaşıldı.

3 farklı kriterden 2’sinden tam not almayı başaran Google, masaüstü hızında 100 üzerinden düşük sayılabilecek 69 puan aldı.

Kriterler Neler?

Google tarafından geliştirilen bu uygulamada siteler mobil ara yüzün kullanıcı dostu olup olmadığı, mobil ve masaüstü versiyonunun hızı üzerinden inceleme yapılıyor. Tüm bu incelemeler sonucunda ise her bir kriter kendi alanında 100 puan üzerinden puanlanıyor.

Google için yapılan testte masaüstü hızda Google’ın sınıfta kalması pek çok kullanıcıda şaşkınlık yaratırken, Google’ın böyle bir uygulamayı kullanıma sunduktan sonra kendi siteleri için sorgulama yapmadı mı şeklinde sorgulamalara da yol açtı.

Google’dan Hamle!

Google testlerinde elde edilen sonuçların basında yer almasının ardından konuyla ilgili Googe’dan ilk hamle gelirken ,Google sisteme müdahale etti. Şu anda Google için yapılan sorgulamalarda sitenin tüm kriterlerden 100 puan aldığı görülürken, bu durum da yine kullanıcılar arasında yeni tartışmalar başlattı.  

In this article

Join the Conversation