Google & Levis Ortak Girişimi “Akıllı Ceket”

Google ve Levis yaptığı ortak açıklamada akıllı ceket üretimi konusunda ortaklık yapacaklarını belirtti.

702 0
702 0

Google pek çok teknolojide öncülük etmeyi başarırken yeni projenin akıllı ceket olduğu açıklandı. Google bu konuda giyim sektörünün en önemli markalarından birisi olarak gösterilen Levis ile anlaşma sağlarken iki markanın yapacağı çalışmalar ile birlikte artık akıllı teknolojiden ziyade akıllı kıyafetlerin üretileceği belirtildi.

Bu gelişme ile birlikte gelecek yıllarda teknolojinin daha çok kıyafetlerde yer alacağı ve kişilerin cihazlardan ziyade kıyafetler ile bu teknolojilere ulaşacağı tahmin edilirken akıllı kıyafetler kapsamında gerçekleştirilecek akıllı cekette hangi özelliklerin yer alacağı da paylaşıldı.

İnternet üzerinden de yapılan tanıtımlar ile birlikte akıllı ceket projesi ile ilgili detaylar öğrenilirken bu ürünün farklı bölgelerinde sensörlere sahip olacağı ve hareketleri algılayacağı belirtildi. Bu hareketler ile birlikte gelen aramaların yanıtlanabilmesi, yol tarifi alınabilmesi, çalan müziğin değiştirilebilmesi ya da çevredeki mekanlar hakkında detaylı bir şekilde bilgi alınabilmesi mümkün olacak.

Günlük hayatta pek çok konuda işleri çok daha kolay bir hale getirecek cekete kişilerin önem vermesi ve bu projenin ilgi görmesi beklenirken şu an için tüm çalışmalar hazırlık aşamasında. Google ile Levis tarafından yapılan ortaklık ile piyasaya sunulacak olan bu ceketler özellikle giyilebilir teknoloji konusunda gelecek adına oldukça umut veriyor.

Kişilerin bu ceket için ne kadar ödeme yapması gerektiği ile ilgili detaylar paylaşılmazken projenin tamamlanmasıyla birlikte bu detayların da netlik kazanması bekleniyor 

In this article

Join the Conversation