Google Nexus Ara Yüzü Değişecek

Google tarafından yüklenici bir mobil üretici ile çıkartılan Nexus modellerinin ara yüzlerinde değişikliğe gidileceği açıklandı.

642 0
642 0

Google Nexus modelleriyle özel bir konumda bulunurken, cihazlarında farklı ara yüzler sunarak kullanıcılara klasik Android işletim sisteminden daha farklı bir kullanım sunuyor. Yapılan bu hamle ile birlikte pek çok kişinin tercih ettiği modellerden birisi Nexus olurken, yeni değişiklikler ile birlikte Nexus modelleri çok daha pratik bir kullanma sahip oldu.

Farklı Olacak!

Nexus için yapılan bu hamle ile birlikte Android işletim sistemi kullanan diğer markaların modellerine göre daha farklı bir kullanım sunacak Google, böylece Nexus modelleri ile piyasada fark yaratacak. Yapılan açıklamalarda yeni ara yüzler ile ilgili tanıtımlar da yapılırken,  sistemin baştan aşağı değiştirilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Özgün!

Nexus ara yüzü bundan sonraki sürç içerisinde daha özgün, daha yenilikçi ve farklı olacak. Uygulamalar butonunda kapsamlı bir değişiklik yapan Google, yukarı doğru sürüklemelerde aşağıda kalan bölümü de yarı saydam hale getiriyor. Farklı olmanın yanı sıra tasarım açısından da son derece başarılı bulunan modeller, bu bakımdan ilk bakışta kullanıcılardan da olumlu not almayı başarmış durumda. G tuşuna basıldığında hızlı Google araması gibi fonksiyonların eklendiği ara yüz bu bakımdan pratik bir kullanıma sahip. 

 

In this article

Join the Conversation