Google Play Gerçek Boyutları Gösterecek

Google Play'de uygulamalar üzerinden yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklenirken artık uygulamaların telefonda ne kadar boyut kaplayacağı da belirtilecek.

658 0
658 0

Google Android işletim sistemlerine özel olarak oluşturduğu Google Play Store üzerinden yeni hamleler yapmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde uygulamaların daha az bir boyut kaplaması için özel çalışmanın yapıldığı belirtilmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından şimdi ise Google Play Store üzerinden yayınlanan bütün uygulama ve oyunların telefona indirildikten sonra ne kadar alan kaplayacağını belirtileceği ifade edildi. Özellikle telefonda depolama konusunda sorun yaşayan kişiler bu özellik sayesinde daha iyi bir deneyim elde edebilecek.

Konuyla ilgili yapılan paylaşımların ardından kullanıcıların bu özelliği yeni güncelleme ile birlikte kullanmaya başlayabileceği açıklanırken Google Play Store için yapılacak güncellemenin alınmasının ardından kullanıcılar artık uygulama sayfasında gerçek boyutları görebilecek

Son dönemlerde özellikle sanal gerçeklik ile birlikte yüksek boyutlu dosyaların indirilmesi ve özellikle kurulum aşamalarının ardından telefonda oldukça geniş bir alanın kaplaması kullanıcıların depolama alanında problem yaşanmasına yol açarken Google Play Store için geliştirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar çok daha kolay bir şekilde bu imkanlardan yararlanabilecek.

Bu özellik sayesinde Google kullanıcıların işleri daha kolay bir hale getirirken pek çok kullanıcı için bu durum ciddi kolaylık sağlayacak.

In this article

Join the Conversation