Google Play Yenilendi!

Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulama marketi olarak yer alan Google Play Store'de yenilikler var!

691 0
691 0

Google Play Store ile birlikte yeni uygulama ve oyunları kullanıcılara sunan Google, bu konuda yenilikleri de bırakmıyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Android sisteminde, Google Play Store üzerinden yapılan güncelleme ile birlikte çok daha kullanışlı bir mağaza kullanıcılara sunulurken, aynı zamanda cihazlardaki tüm uygulama ve oyunların güncellemeleri de Google Play Store üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Google Play Store için son sürüm 6.3.16 yayınlandığı açıklanırken, Google Play Store üzerinden yaşanan pek çok sorun için iyileştirmelerin ve güvenlik güncellemelerinin yapıldığı belirtildi.

Depo Alanına Uygun Çözüm!

Google Play Store ile birlikte gelen en önemli yenilik depo alanına çözüm olurken, depo sorunu yaşayan kullanıcılar için Google Play Store üzerinden uygulama silme ekranı açılıyor. Böylece kişiler cihazda kullanılmayan ve çok yer kaplayan uygulamaları görerek silme işlemlerini gerçekleştirerek Google Play Store üzerinden istediği uygulama ya da oyunu indirebilecek.

Kitaplar, filmler gibi pek çok yenilik ile kullanıcıların karşısına çıkan Google, yaptığı bu son yenilikler ile birlikte çok daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlarken, kullanıcıların geri dönüşlerinin de oldukça olumlu olduğu açıklandı. Bu bakımdan Android’in piyasadaki hakimiyetinin daha da artması beklenirken, özellikle Google tarafından üzerinde çalışmaların yürütüldüğü Android N sürümü için de büyük bir beklenti oluşmuş durumda.

In this article

Join the Conversation