Google’da Oturumlar Farklı Açılacak!

Google, kişilerin oturum açma noktasında farklı bir seçeneği de kullanması için çalışmalara başladı.

709 0
709 0

Dünya genelinde en çok kullanılan servislere sahip olan Google, Gmail ve Google+ gibi servislere erişim için yeni bir oturum açma sistemini deniyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Google prompt adında yeni bir sistemin geliştirildiği belirtilirken, bu sistem ile birlikte bilgisayar üzerinden açılan oturumlarda kişilerin mutlaka sistemde kayıtlı telefon ile bu girişe onay vermesi gerekiyor. Bu bakımdan kişilerin telefon onayı olmadan hiçbir şekilde servislere erişim sağlanması mümkün olmazken, güvenlik konusunda da bu yeni yöntem büyük bir kolaylık sağlayacak.

Güvenlik Sağlanacak

Son dönemlerde kişilerin üyelik bilgilerinin güvende olmaması ve pek çok hesabın ele geçirilmesi bu noktada güvenlik önlemlerinin alınmasını da zorunlu kılarken, Google tarafından geliştirilen yeni servis büyük bir kolaylık ve güvenli sağlıyor. Kişilerin tüm Google servislerinde kullanabileceği bu servis sayesinde iki adımlı bir güvenlik sağlanırken, kişilerin öncelikli olarak sisteme giriş için gerekli üyelik bilgileri girmesi gerekiyor. Bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından ise ikinci bir ekranda yeni sistem devreye giriyor ve telefonların kullanılarak onay verilmesi isteniyor. Bu bakımdan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayan sistem sayesinde pek çok güvenlik açığı da kapatılmış ve hesaplar çok daha güvenli bir hale gelmiş oluyor.

Google tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak tanıtımlar ile birlikte sistem hakkındaki tüm detayların ve kullanım bilgilerinin paylaşılması bekleniyor.  

In this article

Join the Conversation