Google’dan Android Auto

Google tarafından I/O etkinliğinde Android Auto adıyla yeni bir uygulama daha tanıtıldı.

695 0
695 0

Android Auto olarak tanıtımı gerçekleştirilen I/O etkinliğinde uygulama oldukça ilgi gördü. Etkinlikte yapılan tanıtımlarda üzerinde özellikle durulan konu uygulamanın Android Auto destekli bir otomobile ihtiyacı olmadığı olurken kullanıcıların tüm araçlar için Android Auto uygulamasını kullanabileceği belirtildi.

Sade Ara Yüz!

Bu bakımdan oldukça avantajlı bir uygulama şekli sunulan Android Auto ile bilrikte kişiler araçlarına dair pek çok işlemi telefon üzerinden gerçekleştirebilecek. Google tarafından geliştirilen Android Auto mobil uygulamasını telefonlarına kuracak kişiler bu uygulamanın tüm özelliklerini kullanma fırsatı elde edebilecek. Üstelik herhangi bir coğrafya kısıtlaması olmadan herkes için kullanılabilir durumda bulunan Android Auto, oldukça basit bir kullanıma sahip. Ara yüzünde de son derece basit bir tasarımın tercih edilmesi uygulamanın kullanışlı ve kullanılabilir olmasını sağlarken, konuyla ilgili yapılan tanıtımlarda da bu konulara değinildi. Bu konuda yapılan sadece ara yüzün sebebi olarak ise sürücünün kullanım sırasında dikkatinin dağılmaması ve güvenli bir sürüş sağlayabilmesi oldu.

Android Auto için tam bir deneyim elde etmek isteyen kişilerin ise araçlarında AUX ya da Bluetooth bağlantısına ihtiyacı olacak. 

In this article

Join the Conversation