Google’dan İki Ayaklı Robot

Google’ın robotik teknolojiler kapsamında çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. Firma, bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunun tanıtımını gerçekleştirdi.

800 1
800 1

Google uzun bir süredir robotik teknolojiler kapsamında çalışmalar yürütüyordu. Bu süreçte Boston Dynamics, Redwood Politics, Industrial Perception, Meka Robotics, Holomini, Bot&Dolly firmalarıyla işbirliği içerisine de girmişti.

Sıra iki ayaklı robotlarda

Android Authority’de yer alan haberde firma şimdi ise Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Yeni Ekonomi Zirvesi’nde iki ayaklı robot çözümünü tanıttı.

Tuhaf bir yürüyüş ve ürkütücü bir görüntüye sahip olan robot, izleyici yorumlarına bakıldığında şirketin başarısız robot projelerinden biri daha olacak gibi gözüküyor.

Robotun iki ayak üzerinde yürümesinin haricinde, kargo taşımacılığında kullanılacak bir taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Robot; gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddelerin taşımacılığını gerçekleştirebiliyor. Tuhaf görüntüsünü oluşturan ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Nitekim Google, bir süre öncesinde satın aldığı Boston Dynamics Robotları’nın satışını gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Google; mobil, sürücüsüz otomobil, drone vb. farklı alanlarda çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. “Ne yaparsan yap, en iyisini yap” sözü kapsamında, birden fazla alanda uzman olmanın zorluğu konusunda Google’dan tavsiye almak gerekir.

:: Google’ın tanıtımını gerçekleştirdiği yeni robot hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı Ata Ateş 2016-04-10 21:30 Google’ın robotik teknolojiler kapsamında çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. Firma, bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunun tanıtımını gerçekleştirdi.

In this article

Join the Conversation