GoPro Omni VR ile 360 Derece Çekimleri Yayınlandı

GoPro, 360 derece video kaydı yapabilen VR donanımı Omni ile kaydedilmiş ilk videoyu yayınladı. Avusturya Alpler’inde gerçekleştirilen 360 derecelik video çekiminde kayak ve snowboard yapan sporcular gözler önüne...

797 0
797 0

GoPro Omni VR 360 Derece Çekimler ile Avusturya Alpler’inde gerçekleştirilen kayak ve snowboard görüntüleri.

Yakın zamanda Youtube tarafından desteklenen 360 Derece videolar popüler olmaya devam ediyor. Bu konuda çalışmalar yürüten kamera üreticileri her geçen gün yeni bir model tanıyor, pazar hedefinin büyütmeye çalışıyor. Samsun, LG markalarından sonra GoPro’da VR kamerası ile çekilen görüntülerini yayınladı. GoPro diğer VR modellerinden farklı olarak bir Omni donanım  ile 360 derece videolar çekebiliyor. Fiyat olarak şimdilik abartı görünüyor, ilerleyen zamanlarda fiyatının düşmesini umuyoruz.

GoPro Omni VR

GoPro Omni VR Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Prototip bir cihaz olduğu için bu durumun ileride çözüleceğini söylemek mümkün. GoPro’nun belirttiğine göre Omni’nin final sürümünde böyle sorunlar yaşanmayacak ve kullanıcılar çok daha kaliteli videolar kaydedebilecek. Bu yıl içerisinde piyasaya sunulacak GoPro Omni, 6 adet GoPro Hero 4 Black kameradan oluşacak. Omni’nin tüm sistemine 5.000 dolar ödeyerek sahip olabilecek. GoPro özel kamera halkasını ise 1.500 dolardan satışa sunacak.

GoPro Omni VR

In this article

Join the Conversation