Harry Potter GO Gelecek Mi?

Uzun zamandan beri Pokemon GO adlı oyunun ardından Harry Potter GO oyunun geleceği konuşulurken, bu konuda önemli iddialar öne sürüldü.

868 0
868 0

Harry Potter GO adlı oyunun çıkacağı ile ilgili bir süreden beri gündemde çeşitli iddialar yer alırken, bu konuda son gelen bilgilerde müjdeli haber verildi. Harry Potter GO’nun çıkacağı da böylelikle kesinleşmiş oldu. 

Harry Potter GO için en güvenilir kaynak CogConnected olurken, kaynak olarak Niantic gösterilen haberlerde Harry Potter GO ile ilgili detaylar paylaşıldı. Yeni oyunun Harry Potter GO olacağı ifade edilirken, bu oyun ile birlikte şu anda piyasada yüksek ilgi gören Pokemon GO’dan daha iyi bir oyunun sunulacağı ifade edildi.

J.K Rowling tarafından kaleme alınan ve yüksek ilgi gören Harry Potter serisi, yayınlandığı dönemlerde yüksek bir ilgi ile karşılanmış ve pek çok farklı dillere de kitap çevrilmişti. Ardından film serileriyle de ilgi gören hikayenin bugüne kadar küçük çaplı oyun denemeleri olmuş olsa da Harry Potter GO gibi bir örneği çıkarılmamıştı.

Harry Potter GO ile birlikte bu alanda bir ilki başarmak isteyen Nintendo ise bu konuda gizli gizli çalışmalarını sürdürüyor. Arttırılmış gerçeklik ile sunulması beklenen Harry Potter GO, bakımdan Pokemon GO gibi ilgi görebilir.  Warner Bros ile Niantic Nintendo’nun anlaşma sağlaması halinde oyunun kısa sürede çıkarılması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation