Uygun Fiyatlı HP Chromebook 13 Duyuruldu

Google tarafından geliştirilen işletim sistemi olan Chromebook’un üreticisi bu kez HP oldu. HP, New York’ta gerçekleşen bir etkinlikte yeni Chromebook 13’ü görücüye çıkardı. Şık tasarımı ve bünyesinde barındırdığı özelliklerle göze...

736 0
736 0

Google tarafından geliştirilen işletim sistemi olan Chromebook’un üreticisi bu kez HP oldu.

HP, New York’ta gerçekleşen bir etkinlikte yeni Chromebook 13’ü görücüye çıkardı. Şık tasarımı ve bünyesinde barındırdığı özelliklerle göze çarpan bilgisayar, farklı konfigürasyon seçenekleriyle birlikte geliyor. Intel’in altıncı nesil Core M veya Pentium işlemcisiyle satın alınabilen bilgisayar, 16 GB RAM’e kadar destek veriyor.

Tasarımı ile dikkat çeken HP Chromebook 13’ün özellikleri!

Intel HD Graphics 515 grafik biriminin ve 32 GB depolama alanının eşlik ettiği Chromebook 13, 12 saat pil ömrü sunuyor.

İki adet USB Type-C portunun yanı sıra, bir adet USB ve 3.5mm kulaklık girişine yer verilen bilgisayarda microSD kart okuyucu bulunuyor. Chromebook 13’e iki adet monitör, ethernet kablosu ve klavye fare gibi çevre birimlerinin takılmasına olanak tanıyor.1,29 kilogram ağırlığındaki bilgisayarda adından da anlaşılacağı üzere Google’ın Chromebook işletim sistemi kullanılıyor.

Mayıs ayı itibariyle satışa sunulacak olan HP Chromebook 13’ün en düşük versiyonu için 499 dolar fiyat etiketi belirlenmiş.

 

In this article

Join the Conversation