HTC 10 Bekleyen İlgiyi Görmedi

HTC tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan HTC 10 modeli beklenen ilgiyi görmedi.

722 0
722 0

HTC tarafından uzun süreden beri tanıtımları yapılan HTC 10 modeli özellikle tanıtımı sonrasında daha çok ilgi görmesi beklenirken konu ile ilgili elde edilen bilgilere göre kullanıcılar ön sipariş döneminde dahi telefona ilgi göstermedi.

HTC 10 ile akıllı telefon sektöründe atılım yapmak isteyenler payını artırma amacı taşıyan HTC gelen ilk geri dönüşlerden mutlu olmazken telefonun resmen satışa çıkmasının ardından gelecek istatistiklerde markanın geleceğini belirleyecek önemli bir detay haline geldi.

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC’nin büyük umutlar bağladığı ve tanıtımın ardından ön sipariş dönemini başlattığı cihaz için şu ana kadar sadece 251 ön sipariş verildi. Bu rakam oldukça düşük olurken Çin’de başlatılan bu ön sipariş döneminde cihazın bu kadar az ilgi görmesi de oldukça ilgi çekici.

584 Dolardan satışa sunulan cihazın Çin’de özel versiyonlarından işlemcide de değişikliğe gidilmiş durumda. Normalde HTC 10 modellerinde Snapdragon 820 işlemci yer alırken Çin’de kullanıma sunulan modellerde bu işlemci yerine Snapdragon 652 çipsetin kullanıldığı öğrenildi. Piyasaya göre üretim yapan ve bu üretimi piyasaya sunulan HTC’nin buna rağmen ilgi görmemesi ve kullanıcıların ön sipariş vermemesi HTC için oldukça düşündürücü bir durum.

 

In this article

Join the Conversation