HTC 10’da Samsung İzi!

HTC tarafından geliştirilen HTC 10 modelinin ön kamerasında Samsung’un geliştirdiği teknolojinin tercih edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

756 0
756 0

Samsung son dönemlerde mobil sektörde önemli atılımlar yaparken, mobil sektörde farklı markalara da hizmet vermeye başladı. Samsung tarafından geliştirilen kamera sensörlerinin başarılı olması diğer markaların da bu teknolojiyi kullanmasını sağlarken, HTC 10 modelinde bu durumun görülmesi de oldukça ilgi çekti.  

Benzer durum teknoloji alanında çok sık görülürken, sektörde rekabet içerisinde olan HTC ve Samsung’un arasında yaşananlar HTC’nin bu alanda Samsung’un teknolojisini geçememiş olmasını da bir anlamda gözler önüne serdi.  

Sony Desteği Var

Ultrapixel adı verilen kamera özelliğini tercih eden HTC, HTC 10 modelinde böyle bir özelliği kullanırken, bu durum HTC tarafından üretim yapılamayan bir teknolojinin kullanılmasını sağladı. Konuyla ilgili yapılan incelemelerde kameralarda Samsung ve Sony tarafından geliştirilen teknolojilerin alındığı görülüyor.

Ön kamerada Samsung’un teknolojisini tercih eden HTC, Samsung tarafından geliştirilen ISOCELL teknolojisini tercih etmiş. Samsung tarafından geliştirilen son kamera teknolojilerin pek çok marka tarafından da yakından takip edildiği bilinirken, HTC bu konuda oldukça makul davranarak bu teknolojiyi kullanmaktan çekinmemiş durumda.  

HTC 10 ile birlikte kamera açısından iyi bir performans sunmak isteyen HTC, bu konuda iyi bir çözüm sunmuş durumda. 

In this article

Join the Conversation