HTC Nexus Marlin Göründü!

HTC tarafından bu yıl üretimi yapılan Nexus modelleri ile ilgili ilk görüntüler de gelmeye başladı.

607 1
607 1

Bu yıl Google ile HTC arasında yapılan anlaşma ile birlikte yeni Nexus modellerinin HTC fabrikalarında üretilmesi kararlaştırılırken bu konuda ilk görüntüler de gelmeye başladı. HTC Nexus Marlin adı verilen yeni telefon modeli 2016 yılındaki Nexus serisini devam ettirecek.

Google HTC İş Birliği!

Son dönemlerde Google ve HTC arasında pek çok iş birliğinin yapılması Nexus için de anlaşmanın sağlanmasına mümkün hale getirirken önümüzdeki günlerde telefon modelinin resmen tanıtılarak piyasaya sunulması bekleniyor. Bu bakımdan yeni telefon modeli için piyasada beklentiler de oldukça yüksek durumda.

Bugüne kadar piyasaya sunulan Nexus modellerinde yüksek özelliklerin yer alması pek çok kullanıcı için avantajlı bir durum yaratırken yeni modelin özellikle Android’in son işletim sistemini kullanabilecek olması bu konudaki ilgilerin daha da artmasını sağlıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Google ve HTC iş birliği ile sunulacak telefon modelinin yüksek özelliklere sahip olacağı belirtilirken bu durum kuşkusuz Google’un mobil sektördeki etkinliğini artıracak bir özellik olarak ön plana çıkıyor

Marlin kod adı verilen telefon piyasaya farklı bir isim ile sürülebilir. Fakat bugüne kadar telefon modeli ile ilgili her türlü bilgi ve özellik Marilyn kod adı ile sunulmuş durumda. Google Nexus modelinin HTC tarafından üretilmesi aynı zamanda HTC’ye de önemli bir güç katıyor.

Telefon modelinin özellikleri ise şöyle;

5.5 inç büyüklükte QHD ekran çözünürlüğü

4 çekirdekli Qualcomm yonga

4 GB RAM

3450 mAh bataryaya

12 MP arka kamera

8 MP ön kamera 

In this article

Join the Conversation