HTC Nexus’un Özellikleri Sızdırıldı

Google tarafından bir firma ile anlaşılarak çıkartılan Nexus modellerinin bu sene HTC elinden çıkacağı iddia edildi.

689 0
689 0

Google tarafından geliştirilen ve özel bir marka ile anlaşma yapılarak üretimi gerçekleştirilen Nexus telefonların 2016 yılı için HTC tarafından üretileceği iddia edildi. Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen telefonlar şimdiden görüntülenirken pek çok özelliğine de ulaşmak böylece mümkün oldu.

HTC Nexus Özellikleri

Yabancı kaynaklarda yer alan haberlerde telefon için Marlin kod adının kullanıldığı belirtilirken cihazda 5.5 inç büyüklüğünde bir Amoled ekranın yer alacağı ifade edildi. 4 çekirdekli bir işlemci ile güçlendirilecek telefonda Snapdragon 820 ya da 821 modellerinden birisi kullanılacak.

Telefonda 4 GB RAM ile performans desteklenirken 32 ya da 128 GB depolama birimleri ile kullanıcılara seçenek sunulacak. Elde edilen bilgilere göre 64 GB versiyon ise yeni modelde bulunmayacak.

Batarya Geliştirilecek

3.450 mAh kapasiteli bataryanın yer alması beklenen cihaz aynı zamanda hızlı şarj teknolojisi kullanılmış durumda. Bu bakımdan daha hızlı bir şarj süresi yaşanacak ve aynı zamanda uzun süreli pil kullanımı da mümkün olacak. Telefon da yer alacak kameraların ise 12 MP ve 8 MP olacağı belirtiliyor.

Telefonda yer alması beklenen diğer özellikler ise parmak izi tarayıcısı ve Bluetooth. 

In this article

Join the Conversation