Huawei akıllı telefon QHD ekranla gelebilir

Huawei, geçtiğimiz haftaya kadar QHD ekrana tamamen karşıyken, bu hafta fikrini değiştirdi. Bir sonraki Huawei akıllı telefon modeli QHD ekranla gelebilir!

980 0
980 0

Huawei P9 Lite, daha yeni resmîleşti. Ancak firma yetkilileri daha şimdiden bile bir sonraki telefon hakkında konuşabiliyorlar. Şimdilik kesin bir şey olmasa da, bir sonraki Huawei akıllı telefon QHD ekranla gelebilir.

Huawei CEO’su Richard Yu, daha önce vurgulayarak QHD ekranlardan yana olmadıklarını söylemişti. Akıllı telefonlarda son kullanıcıların QHD ile Full HD arasında seçim yapmakta zorlandıklarını ve arasındaki farktan pek de haberdar olmadıklarını savunan Yu, görünüşe göre bugünlerde fikrini değiştirdi.

Huawei’nin son çıkan amiral gemisi akıllı telefonu P9, full HD ekranla gelmişti. Şirketin CEO’su Richard Yu, fikrini değiştirmesini ise sanal gerçekliğe bağlıyor.

“Geçtiğimiz sene, yüksek güç tüketimi nedeniyle asla 2K cihaz almazdım, üstelik çıplak gözle görülür bir fark da göremezken. Ama şimdi fikrimi değiştirdim ve bir sonraki telefonum kesinlikle 2K olacak çünkü sanal gerçekliği seviyorum!”

Yukarıdaki sözler, Huawei CEO’su Richard Yu’nun Weibo platformunda paylaştığı bir gönderiye ait. 2K ekrandan bahsedilmesi, GSMarena’ya göre bir sonraki Huawei akıllı telefon modelinin QHD ekrana sahip olacağına işaret ediyor. Ayrıca bir diğer dikkat çekici nokta ise Richard Yu’nun bu fikir değişikliğinin, şirket kendi sanal gerçeklik kitini duyurmasından sadece bir hafta sonra olması.

 

 

In this article

Join the Conversation