Huawei Honor 8 Duyuruldu!

Huawei tarafından uzun zamandan beri üzerinde çalışmalarının yapıldığı Honor 8 resmen duyuruldu.

723 0
723 0

Honor serisinin yeni modeli Huawei tarafından yapılan tanıtım ile birlikte duyuruldu. Huawei Honor 8 ile ilgili yapılan tanıtımlarını ardından özellikleri ile ilgili bilgi almak mümkün olurken telefonun ekonomik fiyatlarına rağmen yüksek özellikler içerdiği görüldü.

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi konumundaki Huawei bu konudaki iddiasını sürdürürken Samsung ve Apple ile daha iyi bir şekilde rekabet etmeye başladı. Çıkardığı telefon modelleriyle ekonomik ve aynı zamanda yüksek özelliklere sahip olunmasını mümkün kılarken marka tarafından tanıtımı yapılan son model Huawei Honor 8 özellikle kamerasıyla ön plana çıkmayı başardı. Üstelik yeni model yüksek grafik ve performans sunuyor.

Honor 8 Özellikleri Ne?

5.2 inç boyutunda ekranı bulunan cihazda aynı zamanda 2D kavisli yapı kullanılmış durumda. Kirin 950 işlemcinin ve Mali T880-MP4 grafik biriminden gücünü alan telefonda 3 GB ve 4 GB olmak üzere iki farklı RAM versiyonu bulunacak.

Telefon ile ilgili en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi kamera olurken telefonun arka bölümünde 12 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Ön kamera 8 MP olurken oldukça kaliteli çekimler yapılması amacıyla ek özellikler ile kameralar donatılmış durumda.

USB Type-C portu bulunan cihaz, 3000 mAh kapasiteli bataryaya da sahip. Cihazda yer alan diğer özellikler ise parmak izi okuyucusu, çift SIM kart desteği, microSD kart desteği, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ve EMUI 4.1 kullanıcı ara yüzü. 

In this article

Join the Conversation