Huawei Mate 9 Özellikleri ve Detayları Ortaya Çıktı

Huawei P9 ile birlikte iyi bir çıkış yapan ve son çeyrekte de yüksek gelir elde eden Huawei’nin durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Analist Pan Jiutang‘ın tahminlerine göre Çinli teknoloji...

1187 0
1187 0

Huawei P9 ile birlikte iyi bir çıkış yapan ve son çeyrekte de yüksek gelir elde eden Huawei’nin durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Analist Pan Jiutang‘ın tahminlerine göre Çinli teknoloji devi şimdi de Huawei Mate 9 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Gizmo Chinasitesi Huawei Mate 9’da yer alacak bazı önemli donanımlara açıklık getirdi.

Sitenin iddiasına göre Mate 9 da P9 serisi gibi çift arka kameraya sahip olacak. Leica ile gerçekleştirilen işbirliği neticesinde üst seviye akıllı telefonların kamera donanımını ünlü Alman üreticiye emanet eden Huawei, Mate 9 ile birlikte daha gelişmiş bir çift arka kameraya geçiş yapacak.

Şirketin yeni amiral gemisi olması beklenen cihazda Kirin 960 işlemcinin kullanılacağı iddia ediliyor. LTE Cat.12 bağlantısını destekleyen işlemcinin 16 nanometre mimarisiyle üretildiği söyleniyor. Tıpkı Huawei P9‘da olduğu gibi çift kameraya sahip olacağı öne sürülen Huawei Mate 9’un kamerasının 12 megapiksel yerine 20 megapiksel çözünürlük sunacağı da söylenenler arasında. Tasarımı ve diğer donanımsal özellikleri hakkında detaylı bilgiler ortaya çıkmayan cihazın yakın bir tarihte duyurulması bekleniyor.

In this article

Join the Conversation