Huawei Mate 9 Özellikleri Neler Olacak?

IFA 2016 etkinliği için davetiye dağıtmaya başlayan Huawei’nin etkinlikte Huawei Mate 9 modelini tanıtması bekleniyor.

834 0
834 0

Huawei, yeni telefon modeli için geri sayım başladı. Konuyla ilgili gündeme gelen bilgilerde 2 Eylül ile 7 Eylül arasında yapılacak IFA 2016 etkinliği işaret edilirken, Huawei Mate 9 tanıtımı ile birlikte yeni amiral gemisinin tanıtımının yapılması ve ardından satışa çıkarılması bekleniyor.  

Huawei tarafından Huawei Mate 8 modelinin tanıtımı geçtiğimiz yılın Kasım ayında yapılırken, bu yıl içerisindeki tanıtımların 1 ay önce yapılması da gündemde. Huawei Mate 9 ile birlikte özelliklerin daha da yukarılara çıkarılması hedeflenirken, bu konuda bazı özellikleri de sızdırılmış durumda.

Huawei Mate 9 Özellikleri Nasıl Olacak?

Huawei Mate 9’unen önemli özelliklerinden birisi çift kameranın desteklenmesi olacak. Çift kamera özelliği ile özel bir deneyim sunacak Huawei, Leica ile anlaşmış durumda. Leica desteğinin olduğu Huawei Mate 9 modelinde çift kamera özelliği sunulurken, telefonda aynı zamanda Kirin 960 işlemci tercih edilmiş durumda.

Telefonda 20 MP kameraların yer alması beklenirken, aynı zamanda 6 GB RAM ile özellik desteklenecek.  Telefonun önümüzdeki aylarda tanıtılacak olması, bu konuda Huawei’ye yeni yıl öncesinde iyi bir ivme kazandıracak. Konuyla ilgili daha fazla bilginin ve özellikle tasarım özelliklerinin önümüzdeki aylarda paylaşılması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation