Huawei Matebook Satışa Çıkıyor!

2016 Dünya Mobil Kongresi'nde Huawei tarafından tanımı yapılan Huawei Matebook modeli satışa çıkacak.

892 0
892 0

Son dönemlerde hem mobil hem de bilgisayar sektöründeki çalışmalarını ile ön plana çıkmayı başaran Huawei, yeni modeli Huawei Matebook’un tanıtımını yaptı. Cihaz ile ilgili pek çok detayın paylaşıldığı tanıtım etkinliğinde, Huawei Matebook oldukça ilgi görürken, cihazın 11 Temmuz tarihi itibari ile Amerika’da satışa çıkacağı açıklandı. Huawei, Huawei Matebook modeli ile oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapmaya hazırlanırken, cihaz 2’si 1 arada olarak adlandırılan model tipinde.

Hem bilgisayar hem de tablet olarak kullanılan Huawei Matebook , bu bakımdan hem üstün özelliklere sahip hem de kullanım açısından kolaylık sağlıyor.

Huawei Matebook Özellikleri Ne?

Huawei Matebook için yapılan tanıtımlarda 12 inç büyüklüğünde bir ekranın yer aldığı görülen cihazda, 4 GB RAM, 128 GB SSD bellek ve 4430 mAh batarya bulunuyor. Cihazın pil ömrü oldukça uzun olurken, 10 saate varna kullanımın mümkün olduğu açıklandı.

Parmak izi sensörü

Bluetooth

5 MP ön kamera

Mikrofon

Stereo hoparlör

USB3.0,

Ethernet, HDMI ve USB Type-C

Huawei Matebook Kaç Para?

Huawei Matebook ilk olarak Amerika’da satışa çıkacak ve Amerika’daki satış fiyatı 699 Dolar olacak. Cihazın diğer ülkelerdeki satış durumu ve fiyatları ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, bu konudaki durumun da önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation