Huawei P8 Lite Android 6.0 Güncellemesi Geldi

Çinli teknoloji devi Huawei akıllı telefonlarına güncelleme desteğini sürdürüyor, Huawei P8 Lite Android 6.0 Güncellemesi Gönderdi.   Android ekosisteminin en büyük sorunu olan güncelleme üreticilerin en büyük sorunu....

901 0
901 0
Huawei P8 Lite Android Güncellemesi

Çinli teknoloji devi Huawei akıllı telefonlarına güncelleme desteğini sürdürüyor, Huawei P8 Lite Android 6.0 Güncellemesi Gönderdi.

 

Android ekosisteminin en büyük sorunu olan güncelleme üreticilerin en büyük sorunu. 2015 Eylül ayında tanıtılan Android 6.0 tüm ekosistem içinde halen %7 civarlarında kullanım oranlarına sahipken üreticiler geçtiğimiz yıllarda büyük satış rakamlarına ulaşan telefonlara da güncelleme desteğini sunmak için yarışıyorlar. Çinli Huawei‘de bu bağlamda Huawei P8 Lite Android 6.0 Güncellemesi Başladı.

Bir süredir farklı telefonlar için test grupları kuran Huawei‘nin bu noktada oldukça iyi bir işe imza attığını düşünüyoruz. Zira güncelleme sonrasında birçok kullanıcının “eski sürüm daha iyiydi” cümlelerini duyuyoruz. Bununla karşılaşmak istemeyen Çinli Huawei‘de yeni güncellemeleri önce kullanıcılarına denettiriyor ve hataları anında öğrenebiliyordu.

Huawei P8 Lite Android 6.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Huawei‘nin ülkemizde Vodafone ile ortaklaşa sattığı P8 Lite geniş bir kesime ulaştı. Özellikle “eskiyi getir yeniyi götür” gibi kampanyalar ile satış grafiği hızla yükselen P8 Lite, Avrupa başta olmak üzere Android 6.0 Marshmallow güncellemesine kavuşmaya başladı

1. “Güncelleyici” bulun
Ayarlar’a basın.
Tümü’ne basın.
Güncelleyici’ye basın.
2. Telefon yazılımı nasıl güncellenir?
Güncellemeleri kontrol et’e basın.
Yeni bir yazılım sürümü olduğunda, cihaz ekranında görülür.
Telefonun yazılımını güncellemek için telefon ekranındaki açıklamaları uygulayın.

In this article

Join the Conversation