Huawei P9 GFXBench’te

Huawei P9’un tanıtımına çok az bir süre kala, cihazın GFXBench raporları paylaşıldı. İşte Huawei P9’nin performansı.

1116 0
1116 0

Yarın yapılacak tanıtım ile duyurulması beklenen Huawei P9 için tanıtım öncesinde GFXBench’te cihaz görüntülendi. Bu veriler ile birlikte cihaz hakkındaki pek çok karanlık nokta da aydınlatılırken, cihaz için pek çok bilinmeyen özellik de GFXBench sayesinde öğrenilmiş oldu.

Duyurusu yapıldığı günden itibaren basında sürekli yeni özellikleri ve farklı iddialar ile yer alan Huawei P9’da kesinleşen özellikler arasında ekranın 5.1 inç büyüklüğünde olacağı bulunuyor. Full HD destekli caiz, aynı zamanda yüksek çözünürlük ve kalite sunmayı amaçlıyor. 8 çekirdeğe sahip bir işlemcinin tercih edildiği cihazda HiSilicon Kirin 955 kullanılmış durumda. Grafiğin ARM Mali-T880 GPU ile desteklendiği P9 donanımlarıyla dahi tercih edilebilir durumda.

Yüksek bir performansın beklendiği P9’da Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile kullanıcılar tanışacak. Cihazda çift arka kamera yer alacak ve bu açıdan bakıldığında kişiler P9 ile üç kameraya sahip bir telefonu satın alçak. 12 MP arka ve 8 MP ön kameranın yer alacağı telefonda, fotoğraf ve video konusunda da yüksek bir çözünürlük amaçlanıyor.

GFXBench’teki sonuçlardan öğrenilemeyen tek detay cihazın hangi versiyonları ile satışa çıkacağı olurken, gündemde yer alan iddialar P9 Lite, P9 ve P9 Max olarak 3 modelin sunulacağı yönünde. Buna karşın bu konuda kesinleşmiş bir detay bulunmuyor. 

In this article

Join the Conversation