Huawei P9 tüm özellikleri!

Huawei merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Huawei P9'u resmen duyurdu. İşte tüm özellikleri!

739 0
739 0

Huawei, merakla beklenen akıllı telefonu Huawei P9’u en sonunda resmen ilan etti.  Londra’da bir etkinlik düzenleyen şirket, yeni amiral gemisi modelini sergiledi.

Neredeyse her gün gelen sızıntı ve söylentilerin ardından en sonunda Huawei P9 Londra’da özel bir etkinlikte açıklandı ve nihayet artık resmi.  Huawe’nin en az üç versiyon P9 modeli tanıtması bekleniyordu ancak, şirket Huawei P9 ve Huawei P9 Plus olmak üzere iki model duyurdu.

Huawei P9
Bir iPhone 6s’in sahip olduğu hemen hemen aynı özelliklere sahip olmasına rağmen Huawei P9, normal boyutlu bir amiral gemisidir. Telefon 1080p çözünürlükte 5,2 inç IPS LCD panel özelliğine sahip.

Huawei P9’a Kirin 955 yongaseti, güç veriyor. Bu yongaseti, sekiz çekirdekli CPU 1.8GHz dört Cortex-A53 ve 2.5GHz dört Cortex-A72 çekirdeklerinden oluşuyor. Telefonun 3GB RAM içeren modeli 32 depolama ve 4GB modeli 64GB depolama daha alanıyla geliyor. Ayrıca genişletilebilmesi için  microSD yuvası sunuyor.

Sayılara düşkün olanlar için, objektif diyaframının f/2.2 olduğunu belirtelim. Bu kamera lazer otofokus, kontrast ve derinlik hesaplaması kombinasyonu gibi özelliklere sahip. Karanlıkta çekime yardımcı olmak için bir çift LED flaş var ama OIS özelliğinin olmaması büyük bir eksiklik.

Kasa alüminyumdan yapılmış ve mevcut Huawei yapımı özellikle Nexus 6P’yi anımsatan arkasında kamera şeridi yer alıyor. Parmak izi sensörü işaret parmağı ile anında erişim için arka kısmında konumlandırılmış.

Huawei P9 değiştirilebilen 3,000mAh pil paketi ve bir USB Type C konnektörüne sahip. Hızlı şarj hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.

Huawei P9 Plus

In this article

Join the Conversation