Huawei P9’un Özellikleri Netleşti!

Huawei'nin en çok güvendiği modellerden birisi olan P9 için pek çok detay artık daha net.

766 0
766 0

Huawei’nin yeni amiral gemisi olarak lanse edilen P9 için daha önce sızdırılan fotoğrafların ardından pek çok bilgiye de artık hakimiz. Resmi olarak tanıtımı yapılmamasına rağmen, sızdırılan yeni bilgiler ile özelliklerini öğrenebildiğimiz Huawei P9 için en dikkat çeken noktalardan birisi kamera modeli oldu. Çift kameralı olması beklenen ve sızdırılan bilgilerde de bu durum da onaylanmış oldu. Çift kameralı olarak görülen Huawei P9, aynı zamanda kaliteli bir kameraya sahip. Kamera konusunda dünyanın en meşhur üreticilerinden olan Leica ile iş birliğine giden Huawei P9, bu konuda kaliteyi ön plana almış durumda.

Çift kamerada da aynı kalite tercih edilirken 12 MP olması beklenen kameralar ile yapılacak çekimler de yüksek kalitede olacak. Bu açıdan kamerada yüksek çözünürlük ve kalite isteyen kişiler Huawei P9 tercih edebilir. Huawei’nin önceki modellerinde de kamera konusunda her zaman yüksek bir kalite amaçlanırken, Huawei P9’de de bu durum değişmemiş durumda.

Yüksek performansın 5 GB RAM ile desteklendiği Huawei P9’da çipset olarak ise Kirin 955 tercih edilmiş durumda. Bu açıdan bakıldığında donanım olarak da yüksek bir özellik içerecek Huawei P9, akıllı telefon piyasasına iyi bir etki yapabilir.
 
5.2 İnç Ekran!

Telefonun 5.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenirken, işletim isteminin ise Android 6.0 olması bekleniyor.

In this article

Join the Conversation