Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğünün Tanıtımını Gerçekleştirdi

Sanal gerçeklik ile pek çok marka yeni çalışmalar üzerinde projeler üretirken bu konuda yeni bir ürün de Huawei’den geldi.

738 0
738 0

Huawei tarafından yapılan üretimleri ile kullanılabilir duruma gelen sanal gerçeklik gözlüğü Huawei VR olarak adlandırılırken bu ürün ile birlikte sanal gerçeklik gözlüğü almak isteyen kullanıcılara da bir seçenek sunulmuş oldu. özellikle Samsung tarafından üretimi yapılan sanal gerçeklik gözlüğü pek çok konuda dikkat çekerken, Huawei VR Samsung gibi pek çok marka ile pazarda yarış haline girecek.

Huawei VR kullanılması için kullanıcıların yine aynı marka tarafından üretilen Huawei P9 ve Huawei P9 Plus modellerine sahip olması gerekiyor. Sanal gerçeklik gözlüğünün marka tarafından üretilen cihazlar ile uyumlu bir şekilde tasarlanması diğer markalarda da görülen bir durum olurken sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte markalar telefon modellerini de satmayı hedefliyor.

Huawei VR ile Samsung Gear VR arasındaki benzerlikler kullanıcıların dikkatinden kaçmazken cihazın tanıtımının yapılmasına rağmen satış fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle ürünü kullanmak isteyen kişilerin bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Huawei VR diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde olduğu gibi telefonlar üzerinden yapılacak işlemler ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Önümüzdeki günlerde çeşitli oyun ve uygulamaların sanal gerçeklik gözlükleri için üretilmesi beklenirken kullanıcıları da bu teknolojiyle birlikte çok farklı ve heyecan dolu günler bekliyor.

In this article

Join the Conversation