Huawei VR Geliyor!

Akıllı telefonları ekran olarak kullanan sanal gerçeklik gözlükleri arasına bir yenisi ekleniyor! İşte Huawei VR hakkında gelen ilk bilgiler.

762 0
762 0

Sanal gerçeklik gözlükleri, son 1-2 senedir teknoloji dünyasının gündeminde yer almayı başarıyor. Oculus Rift‘in ortaya çıkması ile doğan sanal gerçeklik sektöründen birçok farklı firma kendi cihazlarıyla pay sahibi olma çabasında. 

Kısa süre önce çıkışını yapan Oculus Rift ve HTC Vive Pre, en iyi sanal gerçeklik tecrübesini sunsalar da hem pahalı olmaları, hem de pahalı bilgisayarlara ihtiyaç duymaları nedeniyle şu an sınırlı bir kesime hitap ediyorlar. 

Bu noktada VR tecrübesini daha basit ve ucuz bir şekilde sunmak için akıllı telefonlarla uyumlu bir şekilde gelen sanal gerçeklik gözlükleri ön plana çıkıyor. Bu cihazlardan Samsung Gear VR ve LG 360 VR şu an oldukça popüler.

Huawei P9 ile Çekilmiş Fotoğraflar Yayınlandı

Leica üretimi çift arka kamera ile dikkat çeken Huawei P9, EyEm fotoğrafçıları tarafından test…Huawei ise sanal gerçeklikte Samsung ve LG’ye rakip olarak Huawei VR‘ı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. İlk gelen bilgilere göre gözlük, USB Type-C kablosu ile akıllı telefona bağlanacak ve 639 ppi ekrana sahip olacak. Ekran kalitesi olarak kullanıcıları tatmin edeceği ön görülen gözlük, oldukça keskin görüntüler sunacak.

Huawei VR için gelen ilk bilgiler, cihazın öncelikli olarak Çin‘de satışa çıkacağı yönünde. Daha sonra dünya çapında piyasaya sürülmesi beklenen gözlüğün fiyatı henüz belirsiz.

In this article

Join the Conversation