IKEA, Sanal Gerçeklik Deneyimi Sunacak

IKEA, HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile çalışan, kullanıcıların satın alma kararından önce mobilyaların farklı özelliklerde nasıl görüneceğini belirleyen bir uygulama geliştirdi.

774 0
774 0

Sanal gerçeklik ve bununla beraber sanal gerçeklik gözlükleri bir süredir teknoloji dünyasının en önemi konu başlıklarından biri.

Her ne kadar daha çok oyun sektörü için anılsa da, aslında sanal gerçekliğin kullanılabileceği onlarca farklı alan bulunuyor.

Mağaza deneyimi evinize taşınıyor

Dünyanın önde gelen mobilya mağazalarından biri olan IKEA, HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü için IKEA VR Experience isminde bir uygulama geliştirdi.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, herhangi bir mobilya satın almaya karar vermeden önce sanal gerçeklik gözlüğü ile mobilyanın farklı renklerde nasıl göründüğü, yüksekliğinin nasıl olacağı gibi konularda bilgi alabilecek.

Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilen IKEA VR Experince, şu anda HTC Vive sahiplerince Steam üzerinden indirilebilir ve kullanılabilir durumda. Ancak Ağustos ayına kadar beta haliyle yayında olacak uygulama, sürekli olarak güncellenecek.

In this article

Join the Conversation