İlk Günde 4.5 Milyon Kişi 4.5G Kullandı

1 Nisan'da kullanılmaya başlanan 4.5G için resmi açıklama yapıldı. Açıklamada ilk günde 4.5 milyon kişinin 4.5G'ye geçiş yaptığı belirtildi.

816 0
816 0

4.5G kullanımı ile ilgili ilk bilgiler paylaşıldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalarda 1 Nisan tarihinden itibaren başlayan 4.5G kullanımında kullanıcıların ilgisinin fazla olduğu belirtildi. Sayan açıklamalarında ilk günde 4.5 milyon kullanıcının aktif olarak 4.5G internet bağlantısının kullanmaya başladığını belirtirken, ilk günden bu kadar yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşılması, Türkiye’de beklentilerin de yüksek olduğunu gösterdi.

3G’ye Göre Çok Avantajlı!

Fatih Saylan 4.5G’nin 3G’ye göre çok daha iyi bir bağlantı sağlayacağını söylerken, 3G ile başlayan atılımın 4.5G ile birlikte çok daha hızlanacağını belirtti. 4.5G’nin kullanıma sunulması ile birlikte Türkiye’nin genişbant internet hızına sahip ülkeler arasında da yer almaya başladığını belirten Saylan, bu gelişmenin Türkiye’deki pek çok alanda büyük bir avantaj sağlayacağını belirtti. Sadece mobil olarak hızlı bir internet değil, pek çok alanda yeni uygulamalar ile birlikte mobil işlemlerin yapılabilecek olması, özellikle sağlık gibi sektörlerde büyük bir kolaylık sağlanacak.

2023 Hedefleri Ne?

Sektördeki hedefler hakkında da açıklama yapan Saylan, 2023 hedefleri için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtirken,  4.5G’nin bu aşamasa çok önemli bir dönem olduğunu ve bu gelişme ile birlikte hedeflere ulaşma noktasında çok daha kolaylık yaşanacağını ifade etti.

In this article

Join the Conversation