Instagram’da Video Süresi 60 Saniyeye Çıktı

Sosyal medya Instagram’da yayınlanan videolar büyük bir ilgi görürken kullanıcıların video uzunluğundan şikâyet etmesi üzerine bir değişikliğe gidildi.

853 0
853 0

Daha önceden 15 saniye olarak sınırlanan videolarda sınırı kaldıran Instagram, artık 60 saniyeye kadar video destekleyecek. Yapılan bu değişiklik ile birlikte daha fazla etkileşim olması beklenen Instagram’da kullanıcıların üstelik herhangi bir işlem yapmasına da gerek yok. Direk sistem üzerinden video ekleme işlemi ile uzun videolar da sisteme yüklenebilecek.

Video İzlenme Oranları Arttı

Instagram tarafından yapılan resmi açıklamalarda yapılan video uzunluğu değişikliği sonrasında sosyal medyada yaşanan değişiklik belirtildi. Açıklamalara göre video uzunluğunun artmasının ardından video izlenme oranlarında yüzde 40’a varan bir artış yaşandı.

Bu sonuçlar ile Instagram için videonun ne kadar önemli olduğu görülürken, markanın doğru bir hamle ile bu durumu lehine çevirdiği görülüyor.

Güncelleme Geldi

Konuyla ilgili yapılan düzenleme sonrasında uygulamalara güncelleme getirilirken, hem iOS hem de Android versiyonları için bu güncelleme sağlandı ve artık tüm cihazlarda Instagram’ın yeni özelliği kullanılabiliyor.

Ayrıca yeni düzenleme ile birlikte kullanıcılara bir yenilik daha sunulmuş durumda. Video birleştirme özelliği de eklenen İnstagram video konusunda kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştırmış durumda. Video birleştirme özelliği için kişilerin ekranda yer alan video yükleme seçeneklerini kullanması yeterli.

In this article

Join the Conversation