İnternete bağlanan tüm cihazlara yeni vergi zammı

Türkiye'de geçtiğimiz yıldan beri dahili radyo alıcısı olan telefonlara uygulanan TRT bandrolünün kapsamı genişletildi. Yeni uygulamaya göre artık internet bağlantısı olan tüm elektronik cihazlardan yüzde 16'ya kadar vergi...

683 0
683 0

Türkiye’de geçtiğimiz yıldan beri dahili radyo alıcısı olan telefonlara uygulanan TRT bandrolünün kapsamı genişletildi. Yeni uygulamaya göre artık internet bağlantısı olan tüm elektronik cihazlardan yüzde 16’ya kadar vergi payı alınacak.

Daha önce dahili radyo alıcısı bulunan telefonlar için belirlenen ve TRT bandrolü olarak bilinen vergi payı artık çok daha kapsamlı hale geldi. Bundan böyle tüm cep telefonları dahil olmak üzere tablet, bilgisayar, televizyon ve hatta ev sinema sistemi gibi tüm elektronik cihazlar söz konusu vergi kapsamına dahil edildi. Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan yeni gelirler kanuna göre cep telefonlarından yüzde 7’ye kadar vergi alınacak. Bu da doğal olarak bundan sonra ülkeye girecek tüm telefonların zamlanması demek.

Aşağıdaki ekran görüntülerinden yeni vergi oranlarını görebilirsiniz. Kararın yer aldığı PDF dosyasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

In this article

Join the Conversation