iOS 10 Ön İzlemede Görüldü

Apple tarafından yapılan son çalışmaların ardından iOS işletim sistemini 10. versiyonu ön izlemeye açıldı.

781 0
781 0

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen cihazlarda kullanılan iOS işletim sisteminin 10. versiyonu da büyük oranda tamamlandı. Çok farklı özellikleri barındıran ve kullanıcıların çok daha iyi bir işletim sistemini kullanmasına imkan sağlayacak iOS 10 ile bir ilgili pek çok detay öğrenilirken ön izleme sürümü ile birlikte kullanıcıların çok daha seveceği bir işletim sisteminin geleceği görüldü.

Özellikle akıllı eşyalar ile ilgili uyumun sağlanabilmesi adına ev otomasyonu, ürünlerin yönetilmesini sağlayan Home adında bir uygulama geliştirilmiş durumda. Home adı verilen uygulama iOS işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunulurken pek çok yenilik de işletim sisteminin yeni versiyonunda yer almış durumda.

Mesajlar üzerinden kişilerin etiket, GIF, fotoğraf ya da ödeme yapma gibi tüm işlemleri yapabilmesi mümkün olurken aynı zamanda Siri için de yeni geliştirmeler yapılmış durumda. Siri’nin geliştiricilere açılmasıyla birlikte çok daha farklı alanlarda kullanılması mümkün hale gelirken bu durum aynı zamanda Siri’nin çok daha yetenekli olmasını da sağlayacak.

Cihazlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan haritalar için de geliştirmelerin yapıldığı görülürken artık yol uzunlukları, çevredeki mekanlar ihtiyaç dahilinde kolay bir şekilde belirlenebilecek durumda.

İşletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte kullanıcılara sunulan diğer bir yenilik Apple Music ve Apple News. Uygulamalarda kapsamlı bir yenilik yapan Apple çok daha kolay bir arayüze sahip uygulamaları kullanıma sunmuş durumda.  

In this article

Join the Conversation