iOS 9.3.1 Yenilikleri

Apple, iOS 9.3.1 güncelleştirmesini yayınladı. Bu sürümle Safari'deki donma sorunu çözülüyor. Apple, 21 Mart'taki etkinliğinde iPhone SE ve yeni iPad Pro h Nis 1, 2016

923 0
923 0

Apple, iOS 9.3.1 güncelleştirmesini yayınladı. Bu sürümle Safari’deki donma sorunu çözülüyor.

Apple, 21 Mart’taki etkinliğinde iPhone SE ve yeni iPad Pro haricinde işletim sistemi tarafında da önemli gelişmeleri paylaştı. Hatta iOS 9.3’ün tanıtımının yapılmasının hemen ardından mobil işletim sisteminin güncel versiyonu indirilebilir hale getirildi.

iOS ekosisteminin %80’ine ulaşmış olan iOS 9, yeni sürümünde birçok yenilikle beraber geliyor. Ancak, 10 günlük süreçte iOS 9.3’ün bir dizi hatası da meydana çıktı. Bu hatalardan acil olarak düzeltilmesi gerekenler üzerinde çalışan Apple, kısa süre önce iOS 9.3.1 güncelleştirmesini yayınladı.

iOS 9.3’ün en can sıkıcı hatalarından biri, Safari ya da diğer internet tabanlı uygulamalarda herhangi bir internet bağlantısına tıklandığında uygulamanın donması ve telefonun kilitlenmesiydi.

35.3 MB boyutundaki iOS 9.3.1 güncelleştirmesiyle bu durum sona eriyor. Güncelleştirme iPhone’lara otomatik olarak iniyor, yalnızca kurulumu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ayrıca Ayarlar simgesi üzerine konuyla alakalı bir bildirim de geliyor.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iOS 9.3.1 güncelleştirmesini sisteminize kurabilirsiniz.

In this article

Join the Conversation