iOS 9 Yüzde 75 Kullanım Oranına Ulaştı

Apple tarafından kullanıma sunulan işletim sistemleri üzerinden yapılan araştırmada son dönemlerde iOS 9 modelinin daha yüksek kullanım oranlarına ulaştığı belirtildi.

692 0
692 0

Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından iOS 10 adı verilen yeni işletim sisteminin tanıtımı yapılırken kullanıcıların artık daha fazla iOS 9 işletim sistemini tercih ettiği görüldü. Bu bakımdan yeni işletim sisteminin tanıtılmasına karşın bir önceki model olann iOS 9’un yeni benimsenmeye başlanması da bu konuda farklı bir durumu ortaya çıkardı.

iOS 9 işletim sisteminin piyasaya sunulduktan sonra dört ay içerisinde oldukça ilgi gördüğü ve Apple tarafından piyasaya sürülen cihazların yaklaşık yüzde 75’inde yer aldığı belirtildi. Bu açıdan yapılan güncellemelerin Apple kullanıcıları tarafından çok dikkat edildiği ve bu güncellemelerden yararlanıldığı ortaya çıktı.  

iPhone, iPad ve iPod’ların da yer aldığı iOS cihazların toplamında şu an yüzde 75 oranında iOS 9 işletim sistemi kullanılıyor. Bu da işletim sisteminin son versiyonun kullanıcılar tarafından tercih edildiğini gösteriyor. Her yeni işletim sisteminde ciddi iyileştirmeler yapan ve kullanıcıların çok daha iyi bir işletim sistemine sahip olmasını sağlayan Apple, iOS 9 versiyonu ile birlikte de bu konuda başarıya ulaşmış durumda.

Yapılan açıklamalarda kullanıcıların yeni işletim sistemine geçtikten sonra cihazdan çok daha memnun olduğu tespit edildiği belirtilirken kullanıcılar bundan sonraki süreçte iOS 10 işletim sistemi için beklemeye başlayacak. 

In this article

Join the Conversation