iOS’un En stabil Sürümü iOS 9.3!

Apple tarafından 21 Mart tarihinde duyurulan yenilikler ile birlikte iOS sürümü de bir 9.3 ile yayınlandı.

814 0
814 0

Yayınlanan yeni sürüm ile birlikte iOS kullanıcılarına yeni bir işletim sistemi deneyimi sunan Apple, bu yeni sürüm ile birlikte de bir ilki gerçekleştirdi. En stabil sürüm olarak kabul edilen iOS 9.3 yapılan pek çok testten de başarılı bir şekilde geçmeyi başardı.

21 Mart tarihinden itibaren güncellenmeye başlanan yeni işletim sisteminde, hata ve çökme oranı da oldukça düşük. En stabil versiyon olarak ifade edilmesinde, sistemin güvenilirliği, hata ve çökme oranları göz önünde bulundurulurken, iOS 9.3 ile birlikte teste giren işletim sistemi versiyonları iOS 8, iOS 9, iOS 9.1, iOS 9.2 oldu.

iOS sürümlerinde genelde %3.2’lik bir hata ve çökme oranı bulunurken, iOS 9.3’lük versiyonunda bu hata oranı daha da düşürülmüş durumda. Ayrıca pek çok iyileştirme ve sorun da yeni versiyon ile giderilmiş durumda.

Bildirimler İyi!

Apple tarafından yapılan açıklamalarda da konuyla ilgili bilgiler paylaşılırken, iOS 9.3 kullanan kullanıcıların yüzde 2.2’lik kısmı aksaklık yaşamış durumda. Ayrıca bu aksaklıklar da kısa süreli ve sistemin genelini kapsamıyor.

iOS 9.3, Android 6.0 Marshmallow ile karşılaşılırken, Android karşısında iOS daha yüksek bir özelliğe sahip ve daha stabil. 

In this article

Join the Conversation