iPhone 6 Patladı!

iPhone 6 sahibi olan bir bisikletçinin cebindeki telefonun patlaması, gündem yarattı. İşte yaşanan olayın perde arkası.

745 0
745 0

Bugüne kadar Apple tarafından piyasaya sunulan ürünlerde çok fazla patlama olayları gündeme gelmezken, Avustralyalı bisikletçi Gareth Clear’ın cebindeki iPhone 6’nın patlaması bu açıdan gündem yarattı.

Patlama sonrasında 3. Derecede yanık olduğu görülürken, konuyla ilgili pek çok fotoğraf da paylaşıldı. Yaşanan bu olayın ardından ise soru işaretleri oluşurken, patlamanın neden oluştuğuna dair pek çok açıklama yapıldı.

Darbeye Bağlı Patlama Olabilir!

iPhone 6’nın neden patladığı ile ilgili en geçerli sebep darbeye bağlı olarak patlamanın yaşandığı. Bu bakımdan bisiklet sürerken sıcak ve darbeye bağlı olarak telefonda ciddi bir tahribatın oluştuğu ve bu nedenle de patlamanın meydana geldiği en çok ön plana çıkan seçenek. 

Uzmanlar Ne Diyor?

Konuyla ilgili batarya güvenliği uzmanı Dan Doughty önemli bir analiz yaparken bu analizde bazı bataryaların sorunlu olabildiği ifade edildi. 10 milyonda 1 ihtimal olsa da bu tip olayların markadan bağımsız olarak yaşanabileceği belirtilirken, her yıl ortalama 600 yıl batarya hatalı bir şekilde piyasaya sunuluyor. Bu bakımdan yaşanan olay tamamen üretim hatasına bağlı olarak yaşanabilen talihsizlik olarak da değerlendirilebiliyor.

Patlamanın etkisi ile bisikletinden düşen bisikletçi, yanık nedeniyle tedavi altına alınırken, kişiye deri nakli yapılarak bölgede herhangi bir izin kalmamasının sağlanacağı belirtildi. 

In this article

Join the Conversation