iPhone 7 İçin Yeni Bilgiler Var!

Son dönemlerin en çok konuşulan telefon modelleri arasında yer alan iPhone 7 ile ilgili bugün bazı iddialar daha gündeme geldi.

663 0
663 0

Apple tarafından çalışmaları yapılan ve yaz aylarının sonuna doğru satışa çıkarılması beklenen iPhone 7 ile ilgili iddialar birbiri arkasına gelmeye devam ediyor. Bugün basında yer alan haberlerde iPhone yediğinin parmak izi okuyucusu ile ilgili detaylar paylaşılırken parmak izi okuma teknolojisinin ana ekran tuşu yerine ekranda yer alacağı iddia edildi.

Parmak izi okuyucusunu ekranın alt kısmına monte eden Apple’ın böylece daha geniş bir alanda parmak izi okuma işleminin yapılmasını istediği belirtilirken ekranın en altında yer alan sensörlerin ekran üzerinden yapacağı okumalar ile birlikte çok daha başarılı sonuçlara ulaşabileceği belirtildi. Üstelik bu hamleyle birlikte elde edilecek en önemli avantaj hız olacak.

Pek çok parmak izi okuyucusunda hızın oldukça düşük olması ve analiz suresinin uzaması kullanıcıların pratik bir kullanıma sahip olmasını önlerken Apple bu konuda işini şansa bırakmak istemiyor. Ekrana entegre edilmiş bir parmak izi sensörünün çok daha kolay bir kullanıma sahip olması kullanıcıların da bu konuda memnuniyetine sağlayacaktır.

Aynı zamanda parmak izi okuyucusunun yer alacağı iPhone 7’de radikal bir değişiklik de bulunuyor. Klasik bir hale ana ekran tuşuna bulunmadığı iPhone 7 modeli böylece yıllardan beri süregelen bir geleneği de bitirmek için gün sayıyor.

In this article

Join the Conversation