iPhone 7 İle Yıldırım Portlu Kulaklık Geliyor!

iPhone 7’de kulaklık girişinin olmayacağın yönelik ciddi iddialar gündeme gelirken, son olarak yıldırım portlu bir kulaklığın kullanılacağı belirtildi.

685 1
685 1

iPhone 7’de daha ince bir cihaz üretmek adına kulaklık girişini kaldırmak isteyen Apple, bu konuda önemli bir teknoloji üzerinde de çalışıyor. Konuyla ilgili Apple ile Cirrus Logic arasında ortak bir çalışmanın yapıldığı öğrenilirken, bu çalışma ile birikti dijital bir ses kartının oluşturulduğu ve iPhone 7 üretimlerinde bu donanımın kullanılacağı iddia edildi.

iPhone 7 Kutuda Gelecek!

iPhone 7 için kutu içeriğine dahil edilecek özel donanım ile birlikte bu teknolojinin kullanılacağı açıklanırken, kutu ile birlikte Cirrus Logic MFi Kulaklık Kiti kullanıcılara sunulacak. Bu gelişmeler ile birlikte klasik kulaklık girişinin iptal olacağı da kesinlik kazanmış durumda.

Lightning Portundan Veri Sağlanacak

iPhone 7 için de artık Apple Lightning portu üzerinden ses aktarımı sağlayacak. Bu yeniliğin gelecek teknolojisi olması beklenirken, pek çok telefon modelinde gelecekte analog kulaklık bölümünü yer alması beklenmiyor. Bu da dijitale geçişte önemli bir nokta olacak. Konuyla ilgili Cirrus Logic Ses Ürünleri Pazarlama Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamalar da durumu desteklerken, analogdan dijitale geçişin gelecekte hızlı bir şekilde gerçekleşeceği ifade ediliyor.

In this article

Join the Conversation