iPhone 7 Plus Çift Kameralı Olacak!

Apple tarafından önümüzdeki yıl çıkartılması planlanan iPhone 7 hakkında çeşitli iddialar gündeme gelmeye başladı.

745 0
745 0

Bugün basında yer alan haberlerde iPhone 7 Plus modelinin çift kameralı olacağı açıklandı. Bu çift kamera iPhone tarafından büyük bir yenilik ve özellik olurken Apple’ın sadece iPhone 7 Plus modelinde bu tip kamerayı deneyeceği açıklandı.

Son dönemlerde teknoloji alanında önemli yeniliklerden birisi olan çift kamera farklı çekim özellikleri ile kullanıcıların beğenisini toplarken Apple’ın da bu konuda yenlik yapması bekleniyor. Apple’ın çift kameralı olması muhtemel ilk modeli iPhone 7 serisi olurken gelen iddialar da bu yönde oldu.

KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından basına verilen bu bilgiler her ne kadar Apple tarafından doğrulanmamış olsa da bugüne kadar yapılan pek çok iddianın doğru çıkması iPhone 7 hakkındaki çift kamera iddialarına doğruluyor.

Çift Kameralı Modeller İlgi Görüyor!

Bu yıl pek çok telefon markasının çift kamera konseptini çalıştığı bilinirken LG G5 modeli ve Huawei P9 modeli ile kişiler çift kamera konseptini deneyebilecek. Markaları çift kameralı telefon üretiminin artması ve bu yeniliğe ilgi gösterilmesi nedeniyle Apple’dan da bu yönde bir hamle beklenirken iPhone 7 bu konuda ilk sinyallerini veriyor. Cihaz ile ilgili önümüzdeki günlerde bilgilerin netleşmesi beklenirken Apple tarafından da yeni bir açıklama yapılabilir. 

In this article

Join the Conversation