iPhone 7 Yerine iPhone 6SE Gelebilir

Uzun zamandan beri iPhone 7 modelinin piyasaya sunulacağı ile ilgili gündeme gelen Apple hakkında gelen son bilgilerde iPhone 7 modelinin satışa çıkmayacağı öne sürüldü.

1320 0
1320 0

Apple tarafından piyasaya sunulacak yeni modelin ismi uzun zamandan beri iPhone 7 olarak adlandırılsa da gündeme bugün düşen haberlerde iPhone 7 yerine iPhone 6SE’nin piyasaya sunulacağı belirtildi. Bu durum sektörde oldukça farklı bir gündem yaratırken Apple tarafından hiçbir açıklamanın yapılmaması pek çok soru işaretine de neden oldu.

iPhone SE Gelmişti

Daha önce iPhone 6 serisinin ardından iPhone SE modelini çıkartarak yeni bir sürpriz yapan Apple, bundan sonraki serisine SE adı ile devam edebileceği de gündemde. Bu bakımdan gündeme gelen en son iddialar ile birlikte şuan Eylül ayında yapılacak tanıtımda hangi ad ile cihazın sunulacağı bilinmiyor.

Tartışmalar Bitmiyor

Çin’de yer alan bu haberler iPhone ile ilgili tartışmaları farklı bir boyuta taşırken 10. yılda çıkartılacak özel model için, yeni bir model çıkarmak yerine geçiş süresinde iPhone 6SE ile durumu geçiştirmek isteyebilecek Apple’ın böyle bir karar verebilmesi oldukça mümkün görünüyor.

Apfelpage isimli bir internet sitesinde yer alan bu bilgilerde kaynak olarak Çin merkezi kaynakları gösterildi. Kaynağın çok güvenilir olması bu konuda soru işaretleri de yaratırken şu an için henüz netleşen bir durum bulunmuyor. Eylül ayına kadar yeni model ile ilgili pek çok farklı iddianın gündeme gelmesi beklenirken bu konuda şu an için büyük bir karışıklık görünüyor.

In this article

Join the Conversation