iPhone Ekranı Samsung’a Emanet

Apple'ın 5.5 inç büyüklüğündeki yeni iPhone'ların ekranını Samsung'un üreteceği söyleniyor. AMOLED ekranlı iPhone modeli görmemize çok az kaldı!

798 0
798 0

Panel teknolojisinde pazarın lideri olan Samsung, kendi cihazlarının yanında farklı firmalara da panel temin etmesi ile kar marjını artırmaya devam ediyor. iPhone’da Samsung’un ürettiği AMOLED ekrana bu zamana kadar yer vermeyen Apple ise LCD tercihi ile son yıllarda eleştiri oklarının hedefi olmuş durumda.

iPhone 6s Parçalarını Kim Üretiyor?

iPhone 6s’in donanım parçalarının hangi firma tarafından ve hangi ülkede üretildiğini hiç merak…

Apple’ın bu eleştirilere kulak verdiği ve yakında AMOLED ekranı bir iPhone modeli duyurulacağı söyleniyordu. Bu söylentiler The Korea Herald’ın sızıntısı ile iyice alevlendi. The Korea Herald sitesinde yer alan habere göre; Samsung 2017 yılında Apple iPhone’un ekranını tedarik edecek.

iPhone için her yıl 100 milyon AMOLED ekran üretecek olan Samsung ile Apple’ın, 2.59 milyar değerinde bir anlaşma imzaladığı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

5.5 inç büyüklüğündeki iPhone modelleri için üretilecek olan AMOLED ekranlar tahminlere göre iPhone 7’ye yetişmeyecek. iPhone 7s ile AMOLED ekrana geçişin başlayacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz..

In this article

Join the Conversation