iPhone SE Beklentileri Karşılamadı

Apple tarafından satışa çıkartılan son telefon modeli iPhone SE için çok ilginin olmadığı ortaya çıktı. İşte son yapılan anket ile ilgili sonuçlar…

795 0
795 0

iPhone 6S modelleri sonrasında piyasaya iPhone SE modeli ile çıkan ve farklı bir strateji izleyen Apple, yeni modeli ile beklenen ilgiyi göremedi. Konuyla ilgili yapıla anketlerde kullanıcıların yeni cihaza ilgi göstermediği görülürken, bu konuda Apple için durumun iyi gitmediği anlaşıldı.

21 Mart tarihinde yapılan tanıtımlar sonrasında kullanıcılara sunulan iPhone SE için Ünlü Apple sitesi iMore tarafından anket yapılırken, anketin Apple tarafından yapılması da sonuçların daha güvenli olmasını sağladı. Apple kendi yaptığı ankette iPhone SE ile ilgili kötü sonuçlar elde ederken, daha önce gündeme gelen haberlerde Apple tarafından iPhone SE için çıtanın çok yüksek tutulmadığı ve mevcut satış rakamlarının da normal olarak karşılandığı iddia edilmişti.

İphone 7 bekleniyor!

Anket sonuçları üzerinden yapılan değerlendirmelerde kullanıcıların daha çok iPhone SE yerine iPhone 7 için beklemede olduğu ve bir ara modeli almak istemediği düşünülürken, Apple’ın bu sonuçlar sonrasında iPhone 7 için nasıl bir karar alacağı da merak edilmeye başlandı.

Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 28’i iPhone SE ile hiçbir şekilde ilgilenmediğini beyan ederken, iPhone 7’yi beklediğini ifade eden kullanıcıların oranı da yüzde 32 olarak tespit edildi.

iPhone 6 serisini kullanan kişilerin ekran boyutu nedeniyle iPhone SE’yi değerlendirmediği ortaya çıkarken, iPhone 7’de yine ekranın büyümesi bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation