iPhone SE Kapış Kapış Satıldı!

Apple tarafından 21 Mart tarihinde tanıtımı yapılan ve ardından ön sipariş dönemi başlatılan iPhone SE için büyük bir ilgi var

670 0
670 0

Apple her telefon modelinde olduğu gibi iPhone SE ile yine satış rakamlarını zorlamaya başladı. 21 Mart’ta yapılan tanıtımın ardından ön sipariş dönemine girilen telefon modeli için siparişlerin yüksek olduğu ve kişilerin yoğun bir talepte bulunduğu öğrenildi.

Konu ile ilgili elde edilen veriler de sadece Çin’de 3.4 milyon adet telefonun satıldığı öğrenilirken benzer 4 inç ekranlı iPhone modellerinde satış rakamları 30 milyona kadar çıkmıştı.

Ön siparişe çıktıktan çok kısa bir süre sonra 3.4 milyon rakamına ulaşmayı başaran iPhone SE bir önceki rekoru kırması beklenirken bu konuda diğer ülkelerde de benzer durumlar yaşanıyor.

Tasarım ve donanım konusunda iPhone 6S ile pek çok benzerliği bulunan iPhone SE’nin genel satışa çıktıktan sonra daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. Türkiye’de de satışa çıkan ve vatandaşların artık online olarak satın alınabildiği iPhone SE özellikleri ve tanıtımları ile birlikte son dönemlerin en çok ilgi gören telefon modelleri arasında olacak.

Ergonomik yapısı ve küçük olması pek çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlayacak. Her ne kadar ilk tanıtım dönemlerinde yoğun eleştiriler ekran için yapılmış olsa da telefonun yüksek performans sunması ve daha küçük olarak kolay bir kullanıma sahip olması avantaj sağlayan durumlar arasında.

In this article

Join the Conversation