iPhone SE Suya Dayanıklı!

Apple iPhone SE için yapılan bir test cihazın çok farklı bir özelliğini de gözler önüne serdi.

758 0
758 0

Apple iPhone SE’nin tanıtımının ardından satışa çıkarılması ile birlikte cihaz için pek çok farklı test yapılırken, bu konuda yapılan son test su karşısında Apple iPhone SE’nin ne kadar dayanıklı olduğuna yönelik gerçekleştirildi.  Yapılan testte sonuç beklendiği gibi olmazken, Apple iPhone SE’nin suya karşı dayanıklılığının oldukça yüksek olduğu görüldü.

6 Serisindeki Açıklar Kapatıldı

Apple’ın daha önce piyasaya sürdüğü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri için kullanıcılardan yoğun bir şikayet gelirken, özellikle su karşısında cihazların çok hassas olması tepki çekmişti. Bu gelişmeler üzerinde telefonların kasalarında yaptığı değişiklik ile birlikte çok daha dayanıklı bir telefon üretmeyi başaran Apple, bunun ilk örneğini de Apple iPhone SE ile sergiledi.

Apple Bu Özelliğe Değinmedi!

Apple iPhone SE için yapılan tanıtımlarda Apple tarafından su karşısında dayanıklı olduğu yönünde bir ifade kullanılmasa da cihaz için yapılan testlerde cihazın çok iyi bir performans sergilediği görüldü.

Testte Her Şey Ortada!

iPhone 5s, iPhone SE ve iPhone 6S ile yapılan bu teste, su içerisinde kalan cihazların nasıl tepki verileceği görülürken, Apple iPhone SE ile iPhone 6S’in bir saat sonunda hala çalışması cihazların su karşısında ne kadar dayanıklı olduğunu da gözler önüne seriyor.

In this article

Join the Conversation