iPhone SE Türkiye Satışı Başladı

21 Mart'ta tanıtıldıktan sonra satışa çıkan fakat Türkiye'deki kullanıcıların beklemek zorunda kaldığı iPhone SE’nin resmen satışa çıkarıldığı açıklandı.

763 1
763 1

Yaşanan son gelişme ile birlikte artık Türkiye’deki kullanıcılarda Apple resmi satış noktalarından iPhone SE satın alabilecek. Zorlu ve Akasya’daki mağazaları üzerinden satışa çıkarılan iPhone SE modelleri ile satış konusunda Türkiye’de de yer almaya başlayan Apple, iPhone severleri mağazalarına bekliyor.

Bugün saat 10.00’dan itibaren başlayan satışlar için önümüzdeki günlerde satış raporları öğrenmek mümkün olacak. Türkiye’de satışa çıkan iPhone SE için fiyatlar da netlik kazanırken cihazın 16 GB versiyonu için 1999 TL, 64 GB versiyonu için ise 2399 Türk Lirası gibi bir bedelin ödenmesi gerekiyor.

iPhone 5S ile çok benzerlik gösteren ve iPhone 6S için pek çok aynı donanımına sahip olan iPhone Se farklı Apple modellerinden özellik almış durumda. Uzay grisi, gümüş, altın ve gül kurusu rengi gibi farklı renk seçenekleri ile satışa çıkan iPhone SE için Apple kullanıcıların istediği rengi tercih etmesini sağlıyor.

iPhone SE’nin küçük ekrana sahip olması özellikle iPhone 6S kullanıcıları için cihazdan uzak durulması konusunda önemli bir sebep olurken bu durum Apple için bir dezavantajı. Üstelik iPhone 6S performans nokta iPhone SE’den çok farklı olmaması yeni bir telefon modeline geçme konusunda kişilerin Aklında soru işareti yaratıyor. 

In this article

Join the Conversation